Zabieg termoliftingu to zabieg aparaturowy wykorzystujący głowicę emitującą fale radiowe z wiązką lasera półprzewodnikowego o długości fali 650 nm.
Fale radiowe to fale elektromagnetyczne o częstotliwości 3 kHz - 3 THz.
RF to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów poprawiających kondycję skóry. Z wiekiem włókna kolagenowe ulegają rozciągnięciu, ich struktura staje się nieuporządkowana, zaczyna pojawiać się wiotkość skóry. Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania ich struktur. Ponadto zabieg stymuluje fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt ujędrnienia skóry, redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej i redukcję drugiego podbródka. Laser półprzewodnikowy o dlugości fali 650 nm wzmacnia efekt terapeutyczny i liftingujący.
ZASADA DZIAŁANIA ZABIEGU
Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd o wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek. Na skutek tarcia cząsteczek wydziela się ciepło endogenne i wywołuje selektywne ogrzanie tkanek do temperatury 45-55 stopni Celcjusza. Zjawisko to nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a niedostarczane z zewnątrz. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację.
Ze względu na fakt, iż tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu niż mięśniowa, zabiegi z udziałem fal radiowych doskonale modelują i wyszczuplają sylwetkę. Wytworzone ciepło rozpoczyna w tkankach proces selektywnej termolipolizy. W efekcie tego procesu następuje rozkład zgromadzonych w adipocytach trójglicerydów. Przyśpieszeniu ulega również przemiana materii (przyjmuje się, iż przy podwyższeniu temperatury o 1 st. C wzrasta o 3,6 %), co korzystnie wpływa na odtoksycznienie organizmu i usprawnienie układu limfatycznego. Proces ten przyśpiesza redukcję cellulitu i widocznie wygładza strukturę skóry.
Niejednokrotnie już po pierwszym zabiegu można zauważyć pozytywny efekt działania RF. Dla długotrwałej poprawy konieczne jest jednak przeprowadzenie serii zabiegów. Pełny rezultat widoczny jest po przeprowadzeniu całej serii.
GŁÓWNE WSKAZANIA DO ZABIEGU
Wiotkość skóry, potrzeba jej ujędrnienia.
Drugi podbródek.
Cellulit.
Miejscowe nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej.
GŁÓWNE PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU
Ciąża i karmienie piersią.
Nowotwory.
Rozrusznik serca, zaburzenia krążenia, zaburzenia rytmu serca.
Metalowe implanty w okolicy zabiegowej.
Zakażenia wirusowe, grzybicze, bakteryjne.
Stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka w okolicy zabiegowej.
Choroby stawów i kości.
Zapalenie żył głębokich, żylaki.
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW
Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań. Zwykle zalecane jest wykonanie od 6 do 10 zabiegów odpowiednio w odstępach - 1 zabieg co tydzień.
EFEKTY ZABIEGU
Zniwelowanie drugiego podbródka.
Wygładzenie skóry.
Poprawa syntezy kolagenu i elastyny.
Redukcja cellulitu.
Wymodelowanie okolic brzucha, ud i talii.
Ujędrnienie pośladów.
Poprawa kondycji: nawilżenia i kolorytu skóry.
Obszary zabiegowe urządzeniem Medika Basic
brzuch + boczki
uda (tył) + pośladki
uda (tył) + łydki
uda (przód) + kolana
uda (przód) + (tył)
ramiona
- Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie.
- Efekty zabiegowe i zadowolenia pacjentów są dla nas najważniesze.