GDYNIA
Al. Zwycięstwa 201/3
Pon.-Czw. 14.00 - 19.30
Pt. 10.00 - 15.30
Sobota: umówione wizyty

Łysienie bliznowaciejące

Jeżeli zauważasz u siebie utratę włosów, zmagasz się już długi czas z łysieniem i włosy nie odrastają. Masz potwierdzony problem łysienia bliznowaciejącego, natomiast podjęte do tej pory działania nie przyniosły zadawalających efektów. Daj sobie pomóc.

 

W problemie łysienia bliznowaciejącego bardzo ważna jest konsultacja z trychologiem, co pozwoli to na prawidłowe rozpoznanie problemu i kwalifikacji do indywidualnej terapii trychologicznej.

 

Trycholog przyjmujący w naszej placówce, specjalizuje się w terapiach łysienia bliznowaciejącego i zagęszczających włosy. Na konsultacji przeprowadza szczegółową diagnostykę, polegającą na szczegółowym wywiadzie funkcjonalnym i profesjonalnym badaniu skóry głowy z wykorzystaniem kamery trychologicznej wykorzystującej:

 

a) światło spolaryzowane, które pozwala sprawdzić stan odżywienia cebulki i korzenia włosa, a także stopień uwrażliwienia łodygi włosa;
b) światło UV, które pozwala na analizę naczynek krwionośnych, kapilaroskopii oraz dogłębną analizę ujść gruczołów łojowych.

 

Po wykonaniu badania:

a) ustali przyczynę problemu;
b) zleci wykonanie dodatkowych badań w celu pogłębienia diagnostyki;
c) ustalenia programu pielęgnacji domowej;
d) dobierze odpowiednie preparaty trychologiczne i ułoży indywidualną terapię dla danego problemu;
W przypadku złożonych problemów oraz potrzeby konsultacji z innymi specjalistami m.in. dietetykiem klinicznym, endokrynologiem czy immunologiem współpracuje w tym zakresie z ekspertami.

 

Nie zwlekaj, daj sobie pomóc. Umów się telefonicznie lub online na wizytę trychologiczną. 

 

 

 

 

Na czym polega terapia w problemie łysienia bliznowaciejącego w naszej klinice?
Każda terapia ustala jest indywidualnie. Zaczynamy od ustalenia przyczyny problemu i wyeliminowania jej. Następnie wdrażamy w życie plan trychologiczny , polegający na prawidłowej pielęgnacji i wdrożenia środków farmakologicznych – uwzględniając odpowiednie odżywianie i uzupełnienie organizmu w makro i mikroelementy. Dysponujemy też protokołami trychologicznymi z wykorzystaniem mezoterapii igłowej, peptydowej terapii zagęszczanie włosów Dr. Cyj, infuzji tlenowej, laseroterapii, osocza bogatopłytkowego i wielu innych. Zabiegi te spowodują, że włosy przestaną wypadać oraz zaczną intensywnie odrastać.
Im wcześniej po rozpoczniesz terapię, po ustaleniu rozpoznania, tym jej efekty mogą być lepsze, dające więcej szans na rozwiązanie problemu.

 

Jakie są przyczyny powstawania łysienia bliznowaciejącego?
Łysienie bliznowaciejące to rzadka odmiana liszaja płaskiego mieszkowego, której skutkiem jest trwała utrata włosów w obrębie okolicy czołowej i skroniowej. We wczesnej fazie choroby pojawiają się okołomieszkowe zmiany rumieniowe oraz nadmierne rogowacenie. Występuje stan zapalny, w wyniku którego dochodzi do utraty włosów terminalnych i mieszkowych w obszarze czołowo-skroniowym. Rozwijaniu się zmian skórnych towarzyszą objawy takie jak świąd, pieczenie, ból w obszarze skóry głowy, którego nasilenie wzrasta przy dotyku włosów.

 

Przyczyny występowania tego schorzenia nie zostały do tej pory precyzyjnie określone. Wskazuje się wśród nich zaburzenia genetyczne, czynniki zewnętrzne (promieniowanie jonizujące, oparzenia termiczne i chemiczne, urazy mechaniczne), guzy, choroby zakaźne (czyraki, trąd, kiła, półpasiec, zarażenia dermatofitami), a także inne schorzenia, takie jak krostowica eozynofilowa, liszaj twardzinowy i zanikowy, sarkoidoza, twardzina ograniczona, toczeń rumieniowaty, skrobiawica, pemfigoid bliznowaciejący.

99%
zadowolonych pacjentów
105%
zaangażowania
Dlaczego my?

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

Wyłącznie najlepsi specjaliści, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

95%
wyleczonych pacjentów
100%
doświadczenia
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Udałem się do kliniki z nawracającym łupieżem. Od dawna nie mogłem sobie z nim poradzić, różnego rodzaju kremy, szampony nie dawały efektów. Po konsultacji w klinice i zastosowanej kuracji już po tygodniu widoczna była znaczna poprawa. Obecnie problem łupieżu został zażegnany za co jestem ogromnie wdzięczny i dziękuję bardzo za pomoc.
- Adam S.
Jestem po prostu dozgonnie wdzięczna klinice i trychologom za pomoc w problemach związanych z moimi włosami. Dzięki zaangażowaniu i pomocy oraz szybkiemu wyleczeniu problemów trychologicznych w końcu odzyskałam pewność siebie.
- Justyna G.
Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Pani Gorszewska w gabinecie wykonała badanie skóry głowy i włosów pod mikroskopem. Obejrzała moje dotychczasowe badania i zleciła dodatkowe. Wreszcie trafiłam na specjalistę, który kompleksowo podszedł do mojego schorzenia i nie przepisywał "na oko" kolejnych szamponów z apteki.
- Magdalena S.
Korzystam z zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim profesjonalizmem jak w przypadku kliniki "Gorszewska". Zabiegi wykonywane sterylnie, bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Atmosfera podczas zabiegów - fantastyczna. Wszystko to w naprawdę atrakcyjnej cenie. Polecam w stu procentach klinikę do zabiegów medycyny estetycznej!
- Zuzanna M.
Przez wiele lat próbowałam uporać się z moim problemem. Nie udawało się dopóki nie trafiłam właśnie tutaj. Trafna diagnoza i konkretne działanie, bez ściemy. Jestem bardzo zadowolona z efektów i wszystkiego dookoła. Profesjonalizm, atmosfera na najwyższym poziomie. Polecam całym sercem!
- Wiola R.
Razem z mamą korzystamy u nich regularnie z zabiegów medycyny estetycznej. Głównie wypełniania zmarszczek. Świetna Pani Doktor. Efekty zabiegu rewelacyjne. Będziecie zadowolone.
- Asia M.
Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm w każdym calu, a także dobre podejście do pacjenta. Powiększenie ust udane. Troszkę się bałam, ale się okazało, że tak naprawdę to nie było się czego bać :) Mimo upływu czasu efekt utrzymuje się w 100%. Polecam i pozdrawiam :)
- Wiktoria L.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokladnie wyjasnila. Zlecila konkretne badania. Pelen profesjonalizm. Do tego piekny i nowoczesny gabinet.
- Karol T.
Z całego serca polecam Panią doktor. Wszystko szczegółowo wyjaśnia, tlumaczy i przedstawia możliwe rozwiązania. Stwarza atmosferę, dzięki ktorej ,każdy moze czuć się naprawdę komfortowo w jej gabinecie. Oprócz tego,że jest świetnym fachowcem, jest również bardzo ciepłym człowiekiem, który doskonale rozumie obawy, związane z zabiegiem.
- Agnieszka Ch.