GDYNIA
Legionów 112 lok.2
(budynek ALTUS)
Pon.-Śr. 15.00 - 19.00
Czw.-Pt. 10.00 - 15.00
Sobota: 10.00 - 14.00

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia jest mezoterapia igłowa włosów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które jest pobierane z krwi pacjenta i odpowiednio odwirowane w wirówce medycznej, tak żeby zawierało składniki aktywujące komórki macierzyste w macierzy włosa. Zabieg mezoterapii igłowej owłosionej skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest terapią przeznaczoną dla osób z problemami o nasilonym stadium m.in.: łysieniem plackowatym, jak i z włosami bardzo słabymi, wymagającymi silnego wzmocnienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Specjalista wykonujący zabieg ostrzykuje całą skórę głowy pacjenta odwirowanym koncentratem bogatopłytkowym, który ma za zadanie silnie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Po zabiegu odrastają nowe i mocniejsze włosy, a ich ilość jest znacznie większa niż wcześniej. Celem zabiegu jest powstrzymanie wypadania włosów oraz stymulowanie nowych do wzrostu.


EFEKTY TERAPII
Zadowalające efekty terapii można zaobserwować już po jednym zabiegu. Na rezultaty zabiegu trzeba poczekać, ponieważ proces wzrostu włosów trwa około 3 miesiące. W celu zwiększenia efektu zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach co miesiąc.

Wskazania do wykonywania mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym

 • wypadanie włosów
 • łysienie o nasilonym stadium
 • łysienie telogenowe, androgenowe oraz plackowate
 • cienkie i osłabione włosy
 • suche włosy
 • wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie
 • odżywienie włosów
 • zagęszczenie włosów


LASER EXCIMER leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry głowy oraz łysienia plackowatego. Laser ekscymerowy to najnowsze osiągnięcie w leczeniu łuszczycy, bielactwa, egzemy, AZS excimer eximal elite.

Światło UV 308nm Excimer to jednofazowe światło ekscimerowe wykorzystujące laser XeCl, służy do indukowania apoptozy limfocytów T i poprawy syntezy pigmentu, co okazało się skuteczne w przypadku krótkiego i dokładnego leczenia wielu chorób skóry. Jego pojedyncza długość fali 308 nm jest uważana za najlepszą do leczenia bielactwa i łuszczycy. Jest to również najbardziej skuteczny sposób leczenia bielactwa, łuszczycy, egzemy i innych chorób skóry ze względu na dużą energię, pojedynczą długość fali, doskonałą skuteczność, krótki cykl leczenia i mniej działań niepożądanych ze względu na ograniczenie naświetlania do miejsc chorobowo zmienionych.

Leczenie łuszczycy
Łuszczyca dotyczy około 2% populacji na świecie. Częstość jej występowania zależy zarówno od  czynników genetycznych, jak i przyczyn zewnątrzpochodnych, takich jak dieta, choroby infekcyjne, ekspozycja na słońce i inne czynniki środowiskowe.
 Łuszczyca jest chorobą z wieloma opcjami leczenia przy czym jedną z najskuteczniejszych wydaje się być fototerapia UVA i UVB. Najbardziej skuteczna część spektrum UVB przeciwko łuszczycy zawiera się w przedziale 304 a 314 nm. Specjalne źródło wąskowidmowe światła lasera excimerowego z maksymalną emisją przy 308 nm przeznaczone jest do leczenia łuszczycy i jest bardziej efektywne niż tradycyjne UVB. Terapia jest stosowana z 1-2 dniowymi przerwami w stopniowo wzrastających dawkach.

Leczenie bielactwa
Bielactwo jest często występującą chorobą depigmentacyjną skóry i błon śluzowych z nadal nie do końca wyjaśnionymi przyczynami i patogenezą. Obecnie jedną z możliwości powszechnie branych pod uwagę jest to, że jest to choroba autoimmunologiczna spowodowana głównie przez limfocyt T. Udowodniono, że UVB ma funkcję powstrzymywania limfocytów T w okolicy zmian bielaczych i ma korzystny wpływ na odzysk pigmentu w obszarze uszkodzenia bielaczego. Światło ekscymerowe 308nm jest rodzajem promieniowania średniego UVB, które nie tylko nie indukuje apoptozy limfocytów T w obszarze uszkodzenia, ale także ujawnia kilka razy większą zdolność do powodowania apoptozy limfocytów T średniopasmowej fali UVB, niż wąskopasmowego UVB. Dlatego posiada więcej zalet w leczeniu bielactwa. Zostało potwierdzone przez krajowe i zagraniczne aplikacje kliniczne, że światło excimerowe 308nm może wyleczyć bielactwo w krótkim okresie i ma pozytywny wpływ, szybki efekt terapeutyczny, krótki czas leczenia i mniejszą częstotliwość  działań niepożądanych, szczególnie odkrywając skuteczne działanie terapeutyczne w leczeniu bielactwa twarzy i ciała, stając się nową fototerapią służącą wyleczeniu bielactwa.
Przebieg terapii: 15-20 naświetlań w odstępach 2-3 naświetlania w tygodniu

Przewlekły wyprysk dłoni i stóp - Egzema
Powszechnie występujące schorzenie dotykające około 15% populacji, stanowi obciążenie społeczno-ekonomiczne i psychospołeczne dla pacjentów i często jest o przewlekłym przebiegu, opornym na konwencjonalne terapie. Stosunkowo skuteczną formą terapii jest zastosowanie  fototerapii laserem ekscymerowy (308 nm). W badaniach klinicznych obserwowano bliska 70% redukcję zmian. Naświetlania zalecane są co 2-3dni.

Atopowe Zapalenie Skóry
Fototerapia w leczeniu AZS jest uznana i szeroko stsowana metodą, zwłaszcza terapia wąskopasmowa. W badaniach oceny skuteczności naświetlania 308nm już w ciagu miesiąca terapii  stwierdzono zmniejszenie świądu, rumienia i lichenifikacji przy jednoczesnej bardzo dobrej tolerancji leczenia.

Przeciwwskazania do terapii excimerowej:

 • Fotosensybilizacja
 • Czerniak w wywiadzie
 • Złośliwy rak płaskonabłonkowy
 •  Błona śluzowa
99%
zadowolonych pacjentów
105%
zaangażowania
Dlaczego my?

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

Wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

95%
wyleczonych pacjentów
100%
doświadczenia
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Udałem się do kliniki z nawracającym łupieżem. Od dawna nie mogłem sobie z nim poradzić, różnego rodzaju kremy, szampony nie dawały efektów. Po konsultacji w klinice i zastosowanej kuracji już po tygodniu widoczna była znaczna poprawa. Obecnie problem łupieżu został zażegnany za co jestem ogromnie wdzięczny i dziękuję bardzo za pomoc.
- Adam S.
Jestem po prostu dozgonnie wdzięczna klinice i trychologom za pomoc w problemach związanych z moimi włosami. Dzięki zaangażowaniu i pomocy oraz szybkiemu wyleczeniu problemów trychologicznych w końcu odzyskałam pewność siebie.
- Justyna G.
Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Pani Gorszewska w gabinecie wykonała badanie skóry głowy i włosów pod mikroskopem. Obejrzała moje dotychczasowe badania i zleciła dodatkowe. Wreszcie trafiłam na specjalistę, który kompleksowo podszedł do mojego schorzenia i nie przepisywał "na oko" kolejnych szamponów z apteki.
- Magdalena S.
Korzystam z zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim profesjonalizmem jak w przypadku kliniki "Gorszewska". Zabiegi wykonywane sterylnie, bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Atmosfera podczas zabiegów - fantastyczna. Wszystko to w naprawdę atrakcyjnej cenie. Polecam w stu procentach klinikę do zabiegów medycyny estetycznej!
- Zuzanna M.
Przez wiele lat próbowałam uporać się z moim problemem. Nie udawało się dopóki nie trafiłam właśnie tutaj. Trafna diagnoza i konkretne działanie, bez ściemy. Jestem bardzo zadowolona z efektów i wszystkiego dookoła. Profesjonalizm, atmosfera na najwyższym poziomie. Polecam całym sercem!
- Wiola R.
Razem z mamą korzystamy u nich regularnie z zabiegów medycyny estetycznej. Głównie wypełniania zmarszczek. Świetna Pani Doktor. Efekty zabiegu rewelacyjne. Będziecie zadowolone.
- Asia M.
Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm w każdym calu, a także dobre podejście do pacjenta. Powiększenie ust udane. Troszkę się bałam, ale się okazało, że tak naprawdę to nie było się czego bać :) Mimo upływu czasu efekt utrzymuje się w 100%. Polecam i pozdrawiam :)
- Wiktoria L.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokladnie wyjasnila. Zlecila konkretne badania. Pelen profesjonalizm. Do tego piekny i nowoczesny gabinet.
- Karol T.
Z całego serca polecam Panią doktor. Wszystko szczegółowo wyjaśnia, tlumaczy i przedstawia możliwe rozwiązania. Stwarza atmosferę, dzięki ktorej ,każdy moze czuć się naprawdę komfortowo w jej gabinecie. Oprócz tego,że jest świetnym fachowcem, jest również bardzo ciepłym człowiekiem, który doskonale rozumie obawy, związane z zabiegiem.
- Agnieszka Ch.