GDYNIA
Legionów 112 lok.2
(budynek ALTUS)
Pon.-Śr. 15.00 - 19.00
Czw.-Pt. 10.00 - 15.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Łysienie całkowite

Jednym ze schorzeń skóry głowy jest łysienie całkowite. Przyczyny tej dolegliwości są niejasne. Zwykle ma podłoże autoimmunologiczne, a w niektórych odmianach genetyczne. Zdarza się, że przypadłość wynika z innych chorób, np. nowotworu, dlatego istotne jest, by osoba chora odbyła szczegółowe badania. Łysienie całkowite jest rzadko spotykane – dotyczy ok. 1% osób w gabinetach trychologicznych.  

Łysienie całkowite dotyka całego ciała, łącznie z brwiami i rzęsami. W zależności od rodzaju problemu, włosy mogą wypadać stopniowo lub nigdy nie wyrosnąć – zdarza się, że niemowlęta rodzą się już bez nich. Łysienie całkowite bywa też sprzężone z problemami paznokci, a także niedostatecznym rozwojem gruczołów łojowych.

Wrodzonemu częściowemu brakowi owłosienia towarzyszyć mogą zaś zaburzenia w rozwoju płciowym. Trycholog, który podejrzewa łysienie całkowite, zaleca szereg badań dotyczących ogólnego stanu zdrowia osoby cierpiącej. Całkowita bądź częściowa utrata owłosienia może bowiem być oddzielną jednostką chorobową lub też objawem innej choroby. Zdarza się, że łysienie całkowite ujawnia się jako symptom nowotworu.

Łysienie całkowite występuje w kilku różniących się od siebie wariantach:

  • Wrodzony całkowity brak owłosienia – w którym dziecko przychodzi na świat bez włosów na całym ciele.
  • Dominujący brak owłosienia – łysienie ma podłoże genetyczne, może obejmować całe ciało chorego lub tylko skórę głowy, włosy wypadają stopniowo, poczynając od pierwszych lat życia przez kulminację w okresie dojrzewania do ok. 20 r.ż.
  • Wrodzony częściowy brak owłosienia w formie rozlanej – w którym łysienie dotyczy rozległych powierzchni skóry.
  • Wrodzony częściowy brak owłosienia w formie ograniczonej – łysienie dotyka tylko skóry głowy, u kobiet czasem spotykane jest w obszarze pach lub wzgórka łonowego.
  • Wrodzone słabe owłosienie – objawiające się trwałym przerzedzeniem włosów.


TERAPIA
Osoby cierpiące na łysienie całkowite należy przede wszystkim kompleksowo zdiagnozować w poszukiwaniu przyczyn schorzenia. Terapia na łysienie całkowite polega na eliminacji przyczyny. Natomiast nie ma jeszcze środków, które pomogłyby zwalczyć łysienie całkowite. W niektórych przypadkach trycholog proponuje przeszczepy włosów.

99%
zadowolonych pacjentów
105%
zaangażowania
Dlaczego my?

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

Wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

95%
wyleczonych pacjentów
100%
doświadczenia
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Udałem się do kliniki z nawracającym łupieżem. Od dawna nie mogłem sobie z nim poradzić, różnego rodzaju kremy, szampony nie dawały efektów. Po konsultacji w klinice i zastosowanej kuracji już po tygodniu widoczna była znaczna poprawa. Obecnie problem łupieżu został zażegnany za co jestem ogromnie wdzięczny i dziękuję bardzo za pomoc.
- Adam S.
Jestem po prostu dozgonnie wdzięczna klinice i trychologom za pomoc w problemach związanych z moimi włosami. Dzięki zaangażowaniu i pomocy oraz szybkiemu wyleczeniu problemów trychologicznych w końcu odzyskałam pewność siebie.
- Justyna G.
Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Pani Gorszewska w gabinecie wykonała badanie skóry głowy i włosów pod mikroskopem. Obejrzała moje dotychczasowe badania i zleciła dodatkowe. Wreszcie trafiłam na specjalistę, który kompleksowo podszedł do mojego schorzenia i nie przepisywał "na oko" kolejnych szamponów z apteki.
- Magdalena S.
Korzystam z zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim profesjonalizmem jak w przypadku kliniki "Gorszewska". Zabiegi wykonywane sterylnie, bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Atmosfera podczas zabiegów - fantastyczna. Wszystko to w naprawdę atrakcyjnej cenie. Polecam w stu procentach klinikę do zabiegów medycyny estetycznej!
- Zuzanna M.
Przez wiele lat próbowałam uporać się z moim problemem. Nie udawało się dopóki nie trafiłam właśnie tutaj. Trafna diagnoza i konkretne działanie, bez ściemy. Jestem bardzo zadowolona z efektów i wszystkiego dookoła. Profesjonalizm, atmosfera na najwyższym poziomie. Polecam całym sercem!
- Wiola R.
Razem z mamą korzystamy u nich regularnie z zabiegów medycyny estetycznej. Głównie wypełniania zmarszczek. Świetna Pani Doktor. Efekty zabiegu rewelacyjne. Będziecie zadowolone.
- Asia M.
Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm w każdym calu, a także dobre podejście do pacjenta. Powiększenie ust udane. Troszkę się bałam, ale się okazało, że tak naprawdę to nie było się czego bać :) Mimo upływu czasu efekt utrzymuje się w 100%. Polecam i pozdrawiam :)
- Wiktoria L.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokladnie wyjasnila. Zlecila konkretne badania. Pelen profesjonalizm. Do tego piekny i nowoczesny gabinet.
- Karol T.
Z całego serca polecam Panią doktor. Wszystko szczegółowo wyjaśnia, tlumaczy i przedstawia możliwe rozwiązania. Stwarza atmosferę, dzięki ktorej ,każdy moze czuć się naprawdę komfortowo w jej gabinecie. Oprócz tego,że jest świetnym fachowcem, jest również bardzo ciepłym człowiekiem, który doskonale rozumie obawy, związane z zabiegiem.
- Agnieszka Ch.