GDYNIA
Legionów 112 lok.2
(budynek ALTUS)
Pon.-Śr. 15.00 - 19.00
Czw.-Pt. 10.00 - 15.00
Sobota: 10.00 - 14.00

Łysienie bliznowaciejące

Łysienie bliznowaciejące to rzadka odmiana liszaja płaskiego mieszkowego, której skutkiem jest trwała utrata włosów w obrębie okolicy czołowej i skroniowej. We wczesnej fazie choroby pojawiają się okołomieszkowe zmiany rumieniowe oraz nadmierne rogowacenie.

Występuje stan zapalny, w wyniku którego dochodzi do utraty włosów terminalnych i mieszkowych w obszarze czołowo-skroniowym. Rozwijaniu się zmian skórnych towarzyszą objawy takie jak świąd, pieczenie, ból w obszarze skóry głowy, którego nasilenie wzrasta przy dotyku włosów.

W rzadszych przypadkach zmiany obejmują skórę za uszami, na ciemieniu i potylicy. Możliwe jest wystąpienie objawów w obrębie brwi i rzęs. U części pacjentów cierpiących na łysienie bliznowaciejące może dojść do utraty owłosienia na innych niż głowa obszarach, takich jak pachy, pachwiny, okolica łonowa. W przypadku objęcia przez proces chorobowy mieszków włosowych na twarzy może dojść do wystąpienia zmian skórnych w tej części ciała. U chorych, u których wystąpiły tego rodzaju objawy, schorzenie może się rozwijać szybciej i przebiegać w cięższy sposób.

W przebiegu diagnostyki łysienia bliznowaciejącego ważne jest zastosowanie badania trichoskopowego, w trakcie którego można odnaleźć charakterystyczne objawy schorzenia: zaczerwienienie wskazujące na okołomieszkowe zapalenie, a także rogowacenie.

PRZYCZYNY ŁYSIENIA BLIZNOWACIEJĄCEGO
Przyczyny występowania tego schorzenia nie zostały do tej pory precyzyjnie określone. Wskazuje się wśród nich zaburzenia genetyczne, czynniki zewnętrzne (promieniowanie jonizujące, oparzenia termiczne i chemiczne, urazy mechaniczne), guzy, choroby zakaźne (czyraki, trąd, kiła, półpasiec, zarażenia dermatofitami), a także inne schorzenia, takie jak krostowica eozynofilowa, liszaj twardzinowy i zanikowy, sarkoidoza, twardzina ograniczona, toczeń rumieniowaty, skrobiawica, pemfigoid bliznowaciejący.

TERAPIA
Zwykle opiera się na stosowaniu preparatów miejscowych, które mają na celu zahamowanie rozwoju utraty włosów oraz wzmocnienie i zagęszczenie aktywnych jeszcze mieszków włosowych. W praktyce terapeutycznej stosuje się także zabiegi chirurgiczne. Mają one na celu usunięcie zbliznowaciałej tkanki i wszczepienie na jej miejsce płata owłosionej skóry lub włosów.

99%
zadowolonych pacjentów
105%
zaangażowania
Dlaczego my?

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

Wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

95%
wyleczonych pacjentów
100%
doświadczenia
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Udałem się do kliniki z nawracającym łupieżem. Od dawna nie mogłem sobie z nim poradzić, różnego rodzaju kremy, szampony nie dawały efektów. Po konsultacji w klinice i zastosowanej kuracji już po tygodniu widoczna była znaczna poprawa. Obecnie problem łupieżu został zażegnany za co jestem ogromnie wdzięczny i dziękuję bardzo za pomoc.
- Adam S.
Jestem po prostu dozgonnie wdzięczna klinice i trychologom za pomoc w problemach związanych z moimi włosami. Dzięki zaangażowaniu i pomocy oraz szybkiemu wyleczeniu problemów trychologicznych w końcu odzyskałam pewność siebie.
- Justyna G.
Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Pani Gorszewska w gabinecie wykonała badanie skóry głowy i włosów pod mikroskopem. Obejrzała moje dotychczasowe badania i zleciła dodatkowe. Wreszcie trafiłam na specjalistę, który kompleksowo podszedł do mojego schorzenia i nie przepisywał "na oko" kolejnych szamponów z apteki.
- Magdalena S.
Korzystam z zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim profesjonalizmem jak w przypadku kliniki "Gorszewska". Zabiegi wykonywane sterylnie, bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Atmosfera podczas zabiegów - fantastyczna. Wszystko to w naprawdę atrakcyjnej cenie. Polecam w stu procentach klinikę do zabiegów medycyny estetycznej!
- Zuzanna M.
Przez wiele lat próbowałam uporać się z moim problemem. Nie udawało się dopóki nie trafiłam właśnie tutaj. Trafna diagnoza i konkretne działanie, bez ściemy. Jestem bardzo zadowolona z efektów i wszystkiego dookoła. Profesjonalizm, atmosfera na najwyższym poziomie. Polecam całym sercem!
- Wiola R.
Razem z mamą korzystamy u nich regularnie z zabiegów medycyny estetycznej. Głównie wypełniania zmarszczek. Świetna Pani Doktor. Efekty zabiegu rewelacyjne. Będziecie zadowolone.
- Asia M.
Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm w każdym calu, a także dobre podejście do pacjenta. Powiększenie ust udane. Troszkę się bałam, ale się okazało, że tak naprawdę to nie było się czego bać :) Mimo upływu czasu efekt utrzymuje się w 100%. Polecam i pozdrawiam :)
- Wiktoria L.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokladnie wyjasnila. Zlecila konkretne badania. Pelen profesjonalizm. Do tego piekny i nowoczesny gabinet.
- Karol T.
Z całego serca polecam Panią doktor. Wszystko szczegółowo wyjaśnia, tlumaczy i przedstawia możliwe rozwiązania. Stwarza atmosferę, dzięki ktorej ,każdy moze czuć się naprawdę komfortowo w jej gabinecie. Oprócz tego,że jest świetnym fachowcem, jest również bardzo ciepłym człowiekiem, który doskonale rozumie obawy, związane z zabiegiem.
- Agnieszka Ch.